היאבקות חופשית לילדים

להילחם עם האגרופים בלבד ובכך הופכת אותו ללוחם עמידה טוב

מסלול אימונים לילדים, ספיריט קידס

מסגרת האימונים הינה דרך מצוינת עבור הילדים לשמור על כושר, בעידן המודרני בו הם דבוקים למסכים וכמעט ולא זזים. בעקבות הדרישות הפיזיות המורכבות של ענף ספורט זה, הילד יפתח את כלל מרכיבי הכושר הגופני כגון: יציבה, קורדינציה, גמישות ועוד, מרכיבים אשר ישמשו אותו בכל תחום פיזיולוגי בו יבחר לעסוק בעתיד.

בנוסף, הילדים ילמדו להגן על עצמם מפני תוקפים, להגביר שליטה עצמית וביטחון עצמי. פרט להיותן ספורט לכל דבר, אומנויות לחימה הן בראש ובראשונה מסגרת חינוכית. ישנו דגש מרכזי המתמקד במשטר אימונים קבוע המושתת על ערכים כמו, אחריות אישית, התמדה, כבוד, חוכמה וענווה. מבחינה חברתית, אמנויות לחימה מספקות למשתתף הזדמנויות שונות ומגוונות להשתייך לקבוצה ולהתמקד במטרות המשותפות של הקבוצה יחד.

תחושת השייכות שנוצרת, מספקת למשתתף תחושה כי הוא חלק ממשפחה החולקת יחד פילוסופיה משותפת, אידאלים משותפים והנאה.
תחת הדגשים הללו, לומדים התלמידים בכל שכבות הגיל, כי אומנויות לחימה נועדו לתת יכולת הגנה בלבד וכי אסור לעשות בהם שימוש התקפי. ואכן, הילדים הלומדים אומנויות לחימה מפנימים זאת ולא רק שאינם נוטים לאלימות בבית הספר אלא להיפך, הם נמנעים ממנה ובולטים דווקא בחוסן נפשי, יכולת איפוק, כושר מנהיגות ומעורבות חברתית חיובית.

אומנויות הלחימה מפתחות אצל הילדים בטחון עצמי והערכה עצמית, וכן אמונה ביכולתם לבצע מטלות שונות, ליזום התנסויות חדשות ולהתמודד עם הקשיים בהצלחה. האימון תורם לפיתוח תחושת האחריות והמחויבות אצל הילדים ולהתנהגות בוגרת, לצד הכרת היכולות והמגבלות האישיות והדרך להתמודד איתן נכון.

כמו כן, לומדים הילדים לשמור על המרחב האישי, מפתחים אסרטיביות ומודעות לסביבה, כולל איתור סכנות פוטנציאליות והתמודדות איתן.

היאבקות חופשית לילדים

שיטה זו עוסקת ביכולת להוריד את היריב לקרקע ולרתק אותו, המנצח בקרב הוא זה שמצליח "להפיל" את היריב השני. שיטה זו הכרחית מאוד לקרבות הmma מכיוון שבעזרת מיומנויות אלו הלוחם קובע היכן יהיה הקרב- על הקרקע או בעמידה, בהתאם ליכולותיו וכישוריו.

האימונים יתעסקו בכיצד לעמוד נכון בקרב, שמירת טווח מתאים, טכניקות שונות להורדת היריב, הגנות שונות מתקיפה של היריב, בנוסף ישנו דגש רב על סיבולת, כוח מתפרץ וגמישות באימונים הללו מכיוון שמרכיבים אלו חיוניים מאוד על מנת להיות מסוגל להילחם בקרב כזה ובטח שלהוריד את היריב אל הקרקע או להתגונן מהתקפה שלו.

רוצה לדעת עוד פרטים?

שתפו אותיEmail this to someone
email
Share on Facebook
Facebook